Hírek

Izgalmas versenyek a Gyulai István Memorialon

A legenda folytatódott, és idén is felejthetetlen élményekkel gazdagodtunk. Elképesztő versenyeket hozott a 14. Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíj. Székesfehérváron a versenyzőknek nemcsak magukkal és egymással, hanem a hőséggel is meg kellett küzdeniük.

A férfi kalapácsvetéssel már kora délután megkezdődtek az izgalmak a Bregyó-közben. Ethan Katzberg jött, látott és győzött. A versenyszám legfiatalabb világbajnoka tavaly történelmet írt a világbajnokságon, amikor az első kanadai kalapácsvető lett, akinek sikerült túldobnia a 80 métert. Ezúttal 81.87 méterig repült a kalapácsa, amellyel magabiztosan nyerte a versenyt. Mögötte 80.50 méterrel a verseny címvédője, Mykhaylo Kokhan, és Tokió olimpiai bajnoka, a 79.36 méterig jutó Wojciech Nowicki zárt. Halász Bence 78.81 méterrel a negyedik helyen végzett.

Szoros versenyt hozott a női távolugrás, ahol az első és az ötödik helyezett között mindössze 16 centiméter döntött. Az elsőséget 6.87 méteres új egyéni csúccsal az U20 világbajnoki ezüstérmes kolumbiai Natalia Linares szerezte meg. A második a profiként első meghívásos versenyén debütáló Ackelia Smith lett 6.83-mal, harmadikként pedig 6.76 méterrel a világbajnoki negyedik Quanesha Burks zárt. Bánhidi-Farkas Petra 6.41 méterig jutott, ami a nyolcadik helyet jelentette számára.

A 400 méter gát a vb-negyedik bahreini Kemi Adekoya sikerét hozta, aki 54.13 másodperces idővel ért célba. Mögötte az U20-as világbajnok Zeney Geldenhuys (54.86) és a világbajnoki bronzérmes Cassandra Tate (55.59) végeztek. Mátó Sára hatodik lett 56.45-tel.

Férfi súlylökésben az olaszok újdonsült Európa-bajnoka, Leonardo Fabbri leiskolázta a mezőnyt, esélyt sem adva riválisainak, 22.43 méterrel győzött. A második helyen 21.72- vel a Pánamerikai Játékok ezüstérmese, Jordan Geist, a harmadikon 21.59 méterrel a fedett pályás világbajnoki hatodik Chukwuebuka Enekwechi zárt.

100 méteren a nők versenyét kereken 11 másodperccel nyerte a váltóval világbajnok amerikai Tamari Davis. Mögötte két jamaikai, a kétszeres U20-as világbajnok, Tia Clayton (11.06) és az új jamaikai sprinter generáció egyik nagy tehetsége, Krystal Sloley (11.15) értek célba. A hazai csúcstartó Takács Boglárka 11.35-tel a hetedik helyen végzett.

A férfiak hasonló versenyszámában igazolta remek formáját a 2024-es jamaikai bajnok, a világ idei legjobb idejével rendelkező Kishane Thompson. A karibi szigetország új sprinterfenoménja 9.91 másodperccel aratott győzelmet, megelőzve a budapesti világbajnokság ezüstérmesét, Letsile Tebogot (9.99) és a verseny csúcstartóját, a most 10.01-ig jutó Akani Simbinét. Az idei magyar bajnok, a még mindig csak 18 esztendős Deák Zalán 10.69-cel a nyolcadik lett.

Női 3000 méter akadályfutásban 9:29.75 perces idővel győzött a Pánamerikai Játékok hetedik helyezett amerikai Logan Jolly, a második a kétszeres lengyel bajnok Aneta Konieczek (9:30.48), a harmadik az NCAA-II első Gracie Hyde (9:30.69) lett.

Férfi 3000 méteren német siker született a 7:43.61 perces új egyéni csúccsal diadalmaskodó, kétszeres nemzeti bajnok Florian Bremm jóvoltából. Őt 7:44.11-gyel Eduardo Herrera és a kenyai mezei futó bajnokság ezüstérmese, Isaac Kibet Ndiema (7:46.59) követte. Szögi István 7:48.76 perces  egyéni csúccsal a hatodik helyet szerezte meg.

400 méteren a hatodik Memorial-győzelmét aratta a bahamaiak olimpiai bajnoka, a verseny csúcstartója, Steven Gardiner (44.50). A világbajnoki  ötödik Sean Bailey 44.64-gyel második lett, őt az U20-as világbajnok Lythe Pillay követte (45.24). A versenyszám magyar csúcstartója Molnár Attila 45.76-tal ötödikként ért célba.

A férfiak távolugró versenyszámát a Gyulai Memorial címvédője, az olimpiai és világbajnok Miltiadis Tentoglou nyerte. A görögök ikonja ezúttal 8.23 méterig jutott. Az U20-as világcsúcstartó Mattia Furlani 8.08 méterig repült, az Ázsia-bajnokság negyedik helyezettje Anvar Anvarov 8.02-vel  zárt.

Férfi magasugrásban a fedett pályás Európa-bajnoki ötödik ukrán Dmytro Nikitin nyert 2.24 méteres idei legjobb eredményével. Mögötte a szintén 2.24-ig jutó U20-as vbezüstrémes, Brian Raats és az idei római Európa-bajnokság bronzérmese, Oleh Doroshchuk végeztek. Gianmarco Tamberi  kisebb hajlítósérülés miatt nem tudta vállalni a versenyt. A hétszeres magyar bajnok, Jankovics Dániel 2.21 méterrel az ötödik helyen végzett.

100 méter gáton Tokió olimpiai bajnoka, Jasmine Camacho-Quinn bizonyult a leggyorsabbnak 12.47 másodperces idővel. A dohai  világbajnokság aranyérmese, Nia Ali 12.54-gyel követte, harmadikként Maribel Vanessa Caicedo ért célba 12.69 másodperccel.

Kerekes Gréta 13.13-mal a hetedik, Tóth Anna 13.21-gyel a nyolcadik lett. 110 méter gáton az amerikaiak kisajátították a dobogót. Győzött a  világbajnoki ezüstrémes Trey Cunningham (13.21), az USA-bajnokság ezüstérmese, Cordelll Tinch (13.35) és Dylan Beard (13.43) előtt. Eszes Dániel 14.01 másodperccel a nyolcadik időt érte el.

Diszkoszvetésben a gigászok csatáját a litván Mykolas Alekna nyerte. A versenyszám 2022-es Európa-bajnoka és aktuális világcsúcstartója volt az egyetlen, aki 70 méter fölé jutott, 70.20 méterrel megszerezve az elsőséget. Őt két világbajnok követte, Kristjan Ceh (67.99m) és Andrius Gudzius (66.57m) személyében.

A verseny zárószámai a 200 méteres futamok voltak, a világ leggyorsabb sprintereit felsorakoztatva. A férfiaknál az olimpiai bajnok kanadai Andre de Grasse volt a leggyorsabb, 19.98 másodperces idei legjobb idejével. A világbajnoki nyolcadik Andrew Hudson 20.37-tel a második, az észak és közép-amerikai bajnokság ezüstérmese, Kendal Williams 20.52-vel a harmadik lett. Wahl Zoltán 21.49 másodperccel a nyolcadik helyen fejezte be a versenyt.

A nők versenyét idei legjobb idejét beállítva, 22.16 másodperccel nyerte St. Lucia sprintere, a világbajnoki negyedik Julien Alfred, a váltóval kétszeres olimpiai bronzérmes Daryll Neita (22.36) és a jamaikai bajnokság ezüstérmese, Lanae-Tava Thomas (22.54) előtt. A versenyszám magyar  rekordere, Takács Boglárka az ötödik (23.15), az U20-as hazai csúcstartó, Sulyán Alexa a hatodik (23.64) helyen végzett.

A nap legértékesebb eredményét elérő atlétának járó Dr. Spiriev Bojidar trófeát a férfi diszkoszvetés világcsúcstartója, Mykolas Alekna vehette át. A  legjobb magyarnak járó díjat Kerekes Gréta és Halász Bence érdemelték ki.

Hírek

Az atlétika világsztárjai a Gyulai István Memorialon

A legenda folytatódik! Július 9-én Székesfehérváron kerül megrendezésre a WA Continental Tour Gold sorozatába tartozó Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíj. A régió legszínvonalasabb egynapos versenye előtt nemzetközi sajtótájékoztatót tartottak a szervezők.

Mészáros Attila alpolgármester köszöntőjében kiemelte: nagy öröm a város számára, hogy idén is vendégül láthatják a nagymúltú atlétikai viadalt. „Az atléták egy része napok óta a városban tartózkodik, fantasztikus őket itt látni, azt, hogy élvezhetik Székesfehérvár vendégszeretetét, és minden adott, hogy ismét emlékezetes eseménynek legyünk a házigazdái. A Gyulai Memorial óriási érték Székesfehérvárnak, a város nevében köszönöm a szervezőbizottság munkáját és azt, hogy idén is városunk adhat otthont az eseménynek. Mindenkit várunk holnap a versenyre.” – mondta az alpolgármester.

Deutsch Péter a szervezőbizottság elnöke hangsúlyozta: vannak az életben állandó értékek, ilyen a Gyulai István Memorial is. „Immáron tizenegyedik alkalommal vagyunk itt Székesfehérváron. Köszönjük a lehetőséget és azt, hogy a város bármilyen körülmények között segítő kezet nyújt. Fontos nekünk névadónk, Gyulai István, kevés ember tett nála többet az egyetemes és magyar atlétikáért. Büszke lehet fiára, Miklósra, aki a Magyar Atlétikai Szövetség elnökeként folytatja az általa elkezdett munkát. Köszönjük a családnak együttműködését.

Az atlétika a „Sportok Királynője”, mondhatjuk tehát, hogy a Királynő és a Királyok Városa között megbonthatatlan a kapcsolat. Köszönettel tartozunk támogatóinknak is. A Gyulai István Memorial az atlétika ünnepe. A magyar atlétika is sokat köszönhet a versenynek, amely mára már régió és a világ egyik legjobb egynaposa.”

Deutsch Péter felidézett a viadal emlékezetes pillanataiból is néhányat. Kiemelte, a Memorialon láthattunk Magyarországon először 10 másodpercen belüli futást 100 méteren. Több alkalommal köszönthettük az indulók között a 110 méter gátfutás országos csúcstartóját, a világbajnoki bronzérmes Baji Balázst. Évekkel ezelőtt egy szárnyait bontogató ifjú kalapácsvető is dobókörbe lépett a Bregyó-közben – aki azóta kétszeres világbajnoki bronzérmes és kétszeres Európa-bajnoki ezüstérmes lett, ő Halász Bence.

Zárásként ismét hangsúlyozta a viadal értékét: „Fontos megemlíteni, hogy a versenyt a koronavírus-járvány alatt is meg tudtuk rendezni. Mi szervezők is érezzük a világban jelenlévő válságot, amely új kihívások elé állít bennünket. Örömteli, hogy a Gyulai István Memorial minden körülmények között az állandóságot jelenti.”

A sportvezető jelezte, mozgalmas időszak vár a magyar atlétikára a következő két hónapban. A kedden megrendezendő Gyulai Memorial után az U18-as korosztály számára Európa-bajnokságot rendeznek, azt követi a nyári olimpiai játékok, majd augusztus végén az U20-as fiatalok vesznek részt a korosztály világbajnokságán.

„Az atlétika család izgalmas időszak előtt áll. A magyar atlétika készül, fejlődik. Mi készen állunk, hajrá, magyar atlétika. A legenda idén is folytatódik.” – zárta gondolatait Deutsch Péter.

Spiriev Attila a verseny sportigazgatója részletesen ismertette az egyes számokban induló mezőnyöket. „Igazi sztárparádé lesz idén is. Negyvenhét ország képviselői lépnek majd pályára. Láthatjuk az atlétika szempontjából hagyományos nemzetek indulóit, de lesznek olyan országokból érkezett atléták is, akik nem mindennap fordulnak meg Magyarországon, ilyenek például Botswana, India, a Fülöpszigetek vagy a Turks és Caicos-szigetek.”

A verseny indulói kapcsán jelezte, a korábban bejelentett sztárok közül a gátfutás fenoménja, Grant Holloway nem indul majd, de a mezőny így is világsztárokkal telitűzdelt lesz.

100 méter gáton az olimpia bajnok Jasmine Camacho-Quinn mellett itt lesz Nia Ali is, aki már 2011-ben az első Gyulai Memorialon is indult. A mostani lesz a hatodik részvétele. Súlylökésben debütál a versenyen Leonardi Fabbri. Az olaszok újdonsült Európa-bajnoka a kontinensbajnokságon idén leigázta a mezőnyt. Diszkoszvetésben a három gigász – Daniel Stahl, Kristjan Ceh és Mykolas Alekna – csatája várható. Az ő küzdelmükbe szólna bele Andrius Gudzius – a litván dobó eddig öt alkalommal volt második a Memorialon. Kalapácsvetésben olimpiai döntőnek beillő mezőnyben dobhat Halász Bence.

Távolugrásban visszatér a Bregyó-közbe Miltiadis Tentoglou. A görögök ikonja mindent megnyert már, egyedül a görög csúcs megdöntése hiányzik még számára. A tavalyi budapesti világbajnokság legjobbjai mellett ott lesz a távolugró mezőnyben az U20-as világcsúcstartó olasz tehetség, Mattia Furlani is. Magasugrásban ismét megméreti magát a nagy közönségkedvenc, Gianmarco Tamberi, aki 2017-ben a komoly sérülését követően Székesfehérváron aratott győzelme után tért vissza a nemzetközi vérkeringésbe. Kihívója is akad majd, méghozzá a 2007-es világbajnok, nemrégiben a 40. életévét betöltő Donald Thomas személyében.

A sebesség megszállottjait is láthatjuk kedden. A magyar sprinterek közül pályára lép két országos csúcstartó, a hazai rekordlistákat átíró Takács Boglárka és Molnár Attila is.

400 méteren Molnár Attila olimpiai és világbajnokok ellen versenyezhet, hiszen ott lesz a rajtvonalon az olimpiai bajnok Steven Gardiner és a mixed váltóval világbajnoki címvédő dominikai Alexander Ogando is.

Ezúttal 200 méteren méreti meg magát St. Lucia képviseletében Julien Alfred, aki tavaly 100 méteren aratott győzelmet a Bregyó-közben. Azonban a verseny favoritja mégsem ő, hanem a távon a világtörténelem második leggyorsabb nője, a jamaicai Shericka Jackson.

100 méteren folytatná idei sikerszériáját a verseny csúcstartója, Akani Simbine. A délafrikai sprinter a távon idén még veretlen. Ebben többen megakadályoznák, a tavalyi világbajnokság ezüstérmese, a botswanai Letsile Tebogo, vagy éppen a jamaicai országos bajnokság és az olimpia között csak egyetlen versenyen rajthoz álló Kishane Thompson. A karibi szigetország új sprinterfenoménja 9.77 másodperces bődületes idővel nyerte hazája bajnokságát.

A földkerekség leggyorsabb embereinek csatája várható tehát.

A sajtótájékoztató második részében a verseny sztárjai meséltek.

Steven Gardiner: „19 évesen versenyeztem először a Gyulai Memorialon. Szeretek ide visszatérni, kedvesek az emberek, szuper a verseny, gyönyörű város Székesfehérvár. Az elmúlt években évről évre fejlődtem, és ma már a világ legjobbjaival versenyezhetek.”

Molnár Attila: „Köszönöm a meghívást, megtiszteltetés, hogy idén is rajthoz állhatok a Memorialon. Szeretném a legtöbbet kihozni magamból. Tavaly ezen a viadalon futottam olimpiai szintet, kedden szeretném az országos csúcsomat tovább javítani.”

Gianmarco Tamberi: „Örülök, hogy ismét itt lehetek. Szeretem ezt a versenyt, fantasztikus a hangulata, a nézők szuperek. A Gyulai Memorial különleges helyet foglal el a szívemben. Évekkel ezelőtt a sérülésemet követően itt születtem újra, ezen a versenyen indulva nyertem vissza az önbizalmamat és a hitemet. Szeretnék a lehető legjobban szerepelni holnap. Egyben szeretnék gratulálni Yaroslava Mahuchikhnak, aki tegnap megdöntötte a női magasugrás világcsúcsát.”

Miltiadis Tentoglou: „Nagyon szép a pálya, tavaly nyertem itt, jó emlékeim vannak és örülök, hogy idén is itt lehetek. Nagyon erős lesz a mezőny, izgalmas verseny várható. Az olimpia szempontjából tökéletes az időzítés, jókor van a verseny, ami formaellenőrzésnek is kiváló lesz. A görög csúcsot még nem én tartom, motivál, hogy megdöntsem. Kedden meg is kísérlem ezt a csúcsdöntést a Bregyó-közben.”

A Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíjat kedden 17:30-tól az M4 Sport élőben közvetíti.

Hírek

Újabb világcsúcstartó érkezik a Gyulai István Memorialra!: További világklasszisok a Gyulai István Memorial indulói között 

A WA Continental Tour Gold sorozatának részeként július 9-én, Székesfehérváron megrendezésre kerülő versenyen 100 méteren ismét a résztvevők között köszönthetjük Dél-Afrika leggyorsabb emberét, a három Memorial-győzelemmel rendelkező Akani Simbinét. A nézők által mindenhol kedvelt sprinter körbeversenyezte a világot, mégis élete eddigi két legjobb eredményét Székesfehérváron futotta. A 2021-ben repesztett 9.84 másodperces egyéni rekordjával ő verseny csúcstartója is. 100 méteren ötször végzett a legjobb öt között olimpián vagy világbajnokságon.

100 méter gáton a már korábban bejelentett olimpiai bajnok Jasmine Camacho-Quinn várható legnagyobb ellenfelei is megvannak. A bahamai Devynne Charlton idén márciusban megnyerte a fedettpályás világbajnokságot 60 méter gáton, nem is akárhogy – a döntőben 7.65 másodperces idővel ért célba, ezzel pedig megdöntötte a versenyszám világcsúcsát. 100 gáton a tavalyi budapesti világbajnokságon jegyzett 12.44 az egyéni legjobbja. Nia Ali visszatérő vendége a versenynek. Az amerikaiak sztárja 2019-ben Dohában világbajnok lett, emellett két alkalommal nyert  fedettpályás világbajnokságot is, valamint tavaly az amerikai bajnokságon is ő bizonyult a legjobbnak. A 12.30 másodperces egyéni csúccsal rendelkező klasszis háromgyerekes édesanyaként is győzni jön a Memorialra.

Kalapácsvetésben a kétszeres Európa-bajnoki ezüstérmesünk, Halász Bence, olimpiai döntő erősségű mezőnyben dobhat, aminek legnevesebb tagjai 82 méter feletti egyéni csúcsokkal büszkélkedhetnek. A kanadai Ethan Katzberg tavaly Budapesten óriási meglepetést okozva megnyerte a világbajnokságot. Sikerével történelmet írt: ő lett az első kanadai kalapácsvető, akinek sikerült túldobnia a 80 métert, emellett a versenyszám legfiatalabb világbajnokává is avanzsált. Az idén elért egyéni csúcsánál – 84.38m – 2005 óta nem dobott senki nagyobbat a világon. Érkezik a lengyelek két legjobbja is. Wojciech Nowicki Tokióban olimpiai bajnok lett, ezen kívül háromszor nyert Európa-bajnokságot,
és három alkalommal győzött a Gyulai Memorialon is. A verseny csúcstartója, Paweł Fajdek négy alkalommal diadalmaskodott már a Bregyó-közben, 2013 és 2022 között zsinórban ötször nyert világbajnokságot is, ezzel pedig a második atléta lett a világon, akinek sikerült egymást követően öt vb-címet bezsebelnie.

Számos más világklasszis indulása már korábban ismertté vált, így Székesfehérváron személyesen megcsodálható lesz többek között Gianmarco Tamberi, Grant Holloway, Steven Gardiner, Miltiadis Tentoglou, Mykolas Alekna, Kristjan Čeh, Daniel Ståhl, Leonardo Fabbri, Tom Walsh, Molnár Attila, Kozák Luca és Takács Boglárka szereplése is.

Az indulók listája itt még korántsem ér véget.

Hírek

Tentoglou, Fabbri és a diszkoszvetés három gigásza a Gyulai István Memorial indulói között

Újabb olimpiai, világ- és Európa-bajnokok csatlakoznak az Atlétikai Magyar Nagydíj mezőnyéhez, mi több, az egyik legrégebb óta fennálló világcsúcsot áprilisban a múltnak átadó bajnokot is köszönthetünk az indulók között.

Alig több, mint három hét múlva, július 9-én Székesfehérváron kerül megrendezésre a Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíj. A WA Continental Tour Gold sorozatába tartozó, a világ egyik legjobb egynapos versenyére újabb szupersztárok érkezését jelentették be a szervezők.

Tavaly először versenyzett a Gyulai István Memorialon a görögök ikonja, Miltiadis Tentoglou. A férfi távolugrás koronázott királya rögtön győzni is tudott a Bregyó-közben. A még mindig csak 26 esztendős olimpiai címvédő az ötkarikás játékok mellett megnyerte Budapesten a világbajnokságot, de háromszoros fedettpályás világbajnoknak és háromszoros Európa-bajnoknak is mondhatja magát. A klasszis atléta legutóbb a római kontinensviadalon Európa-bajnoki csúccsal zsebelte be újabb Eb-aranyát.

A pazarnak ígérkező távolugró mezőnyben a tervek szerint ott lesz a budapesti világbajnokság első négy helyezettje is! Így Tentoglu mellett pályára lép három jamaikai, a dohai vb győztese, a budapesti VB bronzérmese, Tajay Gayle, a magyar fővárosban vb-ezüstöt nyerő Wayne Pinnock és a Budapesten 4. helyen végzett Carey McLeod, aki közben az idei fedettpályás világbajnokságon bronzérmet szerzett.

Súlylökésben érkezik az újdonsült Európa-bajnok, Leonardo Fabbri. Az olaszok kiválósága tavaly a budapesti világbajnokságon nyert ezüstérmet, az idén lökött 22.95 méteres eredménye pedig minden idők második legjobb európai eredménye.

Fabbri legnagyobb ellenfelének Tom Walsh ígérkezik. A Londonban világbajnoki címet nyert új-zélandi atléta idén a fedettpályás vb-n éppen Fabbri előtt lett ezüstérmes. Azt is tudja már, hogy milyen Székesfehérváron győzni, hiszen 2021-ben ő nyerte a versenyt.

Diszkoszvetésben jön a tavalyi vb-döntő visszavágója, ugyanis dobókörbe lép a budapesti világbajnokság három érmese.

Litvánia első számú sztárja, Mykolas Alekna idén áprilisban történelmet írt, amikor 74.35 méteres dobásával megdöntötte a versenyszám 1986 óta fennálló – eddig megdönthetetlennek tűnő – világcsúcsát. A mindössze 21 esztendős Európa-bajnok ezzel felülmúlta édesapját, a kétszeres olimpiai bajnok Virgilijus Aleknát.

2022-ben minden idők legfiatalabb világbajnoka lett diszkoszvetésben Kristjan Čeh. Az atlétika Supermanje két évvel ezelőtt a Memorialon is győzni tudott, méghozzá versenycsúccsal. A szlovén klasszis az idei kontinensbajnokságon egy újabb aranyéremmel gazdagította kollekcióját, éppen Mykolas Aleknától elhódítva az Eb-címet.

Visszatérő vendége a székesfehérvári versenynek Tokió olimpiai bajnoka, a négy Memorial-győzelemmel rendelkező Daniel Ståhl is. A kétszeres világbajnok svéd diszkoszvető számára fontos viadal a Gyulai Memorial, hiszen 2016-ban éppen ezen a versenyen javította meg akkori egyéni csúcsát.

Kétségkívül óriási izgalmak és kiélezett küzdelem várható.

A szervezők már korábban hírt adtak számos világklasszis indulásáról. 400 méteren visszatér a Királyok Városába a verseny csúcstartója, a tokiói olimpia bajnoka, világbajnok, ötszörös Gyulai Memorial-győztes, Steven Gardiner. 110 méteres gátfutásban idén is az indulók között köszönthetjük a legutóbbi három világbajnokság győztesét, Grant Hollowayt. Magasugrásban ismét megméreti magát a nagy közönségkedvenc, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Gianmarco Tamberi, aki a legutóbbi bejelentés óta a nemrégiben befejeződött római Európa-bajnokság egyik legnagyobb sztárja volt. Az olasz zseni hazai pályán a Stadio Olimpicoban 2.37 méteres Európa-bajnoki csúccsal ült fel ismét a kontinens trónjára. A nők 100 méteres gátfutó számában ezúttal is rajthoz áll Tokió olimpiai bajnoka, Jasmine Camacho-Quinn.

Ami a magyar atlétákat illeti, szurkolhatunk majd többek között kétszeres világbajnoki bronzérmes kalapácsvető Halász Bencének, a 400 méter országos csúcstartójának, Molnár Attilának, a 2022-es Év Sportolónőjének választott, Eb-ezüstérmes gátfutó Kozák Lucának, valamint a 100 és 200 méteren hazai rekorder, Takács Boglárkának is.

Hírek

A legenda folytatódik: visszatérő világklasszisok és klasszisaink a Gyulai István Memorialon

Olimpiai, világ- és Európa-bajnokok az Atlétikai Magyar Nagydíjon!

Már az első körben igazi sztárparádét jelentettek be a Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíj szervezői az idén július 9-én Székesfehérváron sorra kerülő egynapos viadalra. A WA Continental Tour Gold sorozatába tartozó verseny évről évre a világ legjobb és legszínvonalasabb egynaposai közé tartozik.

400 méteren visszatér a Királyok Városába a verseny csúcstartója, a tokiói olimpia bajnoka, világbajnok, ötszörös Gyulai Memorial-győztes, Steven Gardiner. A bahamai klasszis 2015-ben állt először rajthoz Székesfehérváron.

110 méteres gátfutásban idén is az indulók között köszönthetjük a legutóbbi három világbajnokság győztesét, Grant Hollowayt. A két Memorial-sikerrel rendelkező amerikai szupersztár szinte hazajár Magyarországra, élete első profi meghívásos versenyén éppen Székesfehérváron állhatott rajthoz 2019-ben.

Magasugrásban ismét megméreti magát a nagy közönségkedvenc, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok olasz Gianmarco Tamberi. A sportág egyik legszínesebb egyénisége 2017-ben egy sérülésből felépülve szinte titokban jött Székesfehérvárra, és az akkor ugrott 2.28-at nevezi a visszatérése pillanatának.

A nők 100 méteres gátfutó számában ezúttal is rajthoz áll Tokió olimpiai bajnoka, Jasmine Camacho-Quinn. A Puerto Rico-i sztár 2021-ben még nemzetközi cím nélkül, mindössze harmadik európai versenyére érkezett Székesfehérvárra, ami a tokiói olimpia előtti utolsó fellépése volt. Győzött, majd a japán fővárosban olimpiai bajnok lett.

Ami a magyar atlétákat illeti, dobókörbe lép a Bregyó-közben a kétszeres világbajnoki bronzérmes, Európa-bajnoki ezüstérmes kalapácsvető, Halász Bence. A 400 méter országos csúcstartója, az idei fedettpályás világbajnokság ötödik helyezettje, Molnár Attila is ott lesz a mezőnyben.

100 méter gáton szurkolhatunk a 2022-es Év Sportolónőjének választott, Eb-ezüstérmes Kozák Lucának. Várhatóan a világ legjobbjai ellen versenyezhet a 100 és 200 méteren hazai rekorder, Takács Boglárka. Az U23 Európa-bajnoki ezüstérmes sprinter mindkét távon rajthoz áll majd.