Hírek
Ők is jönnek | 8. rész
Sorozatunkban bemutatjuk azokat, akik már visszaigazolták indulási szándékukat a World Athletics Continental Tour Gold sorozatban megrendezésre kerülő a Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíjon.
100m gáton indul a világranglista hatodik helyén álló, amerikai Christina Clemons (PB: 12.51). A fedett vb-ezüstérmes (2018, Birmingham) bombasztikus formában van, hiszen élete legjobbját június 20-án futotta Amerikában, Eugene-ben. Idén tizenháromszor indult ebben a számban és 12.92-nél soha nem futott lassabban.
Itt szerepel a Puerto Rico-i Jasmine Camacho-Quinn (PB: 12.32) is. Jasmine nyolcadik a WA-ranglistán, bizonyosan láthatjuk a tokiói olimpián is. Élete legjobbját is idén futotta áprilisban, Gainesville-ben, úgy, hogy azzal országos csúcsot javított. 2021-ben, Firenzében Gyémánt Liga-versenyt nyert. Vele és a már bejelentett Keni Harrison, Sharika Nelvis, Nadine Visser, Taliyah Brooks, Elvira Herman és Kozák Luca szereplésével gyakorlatilag világbajnoki mezőny jöhet össze.
100m síkon áll rajthoz a kétszeres Európa-bajnok Zharnel Hughes (PB: 9.91). Vannak, akika a jamaikai származású brit vágtázót – némi túlzásal – a „következő Usain Bolt”-ként emlegetik. Korábban a Nemzetközi Atlétikai Szövetség ösztöndíjával a kingstoni High Performance Training Centre-ben pallérozódott, ahol azokkal az edzőkkel dolgozott, akikkel annak idején Usain Bolt, Yohan Blake és Warren Weir. A Swift becenévre hallgató futó harmadik a világranglistán, és az idei Gyulai István Memorial után egy héttel ünnepli 26. születésnapját.
200 méteres síkfutásban teszi próbára magát Székesfehérváron, a 4×100-on és 4×400-on is világbajnok Shericka Jackson (PB: 22.05). Olyanokkal mérheti össze tudását, mint a már bejelentett világsztárok, Shaune Miller-Uibo, Dafne Schippers, vagy éppen a VB bronzérmes, svájci Mujinga Kambundji.
Ugyanezen a távon, a férfiak között szintén világbajnokot köszönthetünk. A 2017-ben Londonban rendezett vb-n, a 4×400-as váltóval aranyérmet szerző Trinidad és Toagóból érkező Jereem Richards (PB: 19.97) ezen a távon – cikkünk megjelenésekor – kilencedik a WA világranglistáján. Jereem nehéz körülmények között jutott el a világ élvonaláig. 2015-ben hiába akart beiratkozni az alabamai egyetemre, ezt anyagi okok miatt nem tehette meg, így visszatért családjához – akikre nem akart plusz anyagi terhet tenni –, és úgy végezte napi edzésmunkáját, hogy mellette kora reggeltől, késő estig személyi edzőként vállalt állást, nem ritkán este kilencig, tízig dolgozva, hogy megkeresse következő évi tandíját.
Jelezte részvételi szándékát Makszim Nedasekau (PB: 2.37 i). A fehérorosz magasugró a 2021-es felnőtt, fedett Európa-bajnok, de nyert már U20-as és U23-as Eb-t is. Hazájában négyszeres bajnok (2x szabadtér, 2x fedett), a világranglistán a harmadik helyen áll. Makszim a koronavírus-járvány alatt sem hanyagolta az edzéseket.
Napjaink egyik világsztár atlétáját 400 méteres síkfutásban láthatjuk. A Kaliforniában született, amerikai Michael Norman elképesztő egyéni csúcsánál (43.45) eddig csak hárman futottak jobbat valaha a világon. Amerikai édesapja és japán édesanyja nyilván arra is nagyon büszke, hogy fiúk legjobb fedettpályás időeredménye (44.52) viszont minden idők legjobbja. Egyéni csúcsai a rövidebb távokon is szinte félelmetesek, 100 méteren 9.86, 200-on 19.70 mp áll a neve mellett. Kitűnő formában érkezik Magyarországra, a napokban 44.07-es idővel nyerte az amerikai bajnokságot, ami egyúttal a USA olimpiai válogatója is. Azt, hogy nem kizárólag 400-as specialista, azt Twitter bejegyzés igazolja.
Címlapfotó: insidethegames.biz
Michael Norman: menafn.com
Folytatjuk.
Az előző részek: